Творчі проекти

Театралізація завжди була невід’ємною складовою навчально-виховного процесу кафедри музичного мистецтва і своїм корінням сягає у минуле ХХ ст., змінювалися лише обличчя виконавців і репертуар, але ніколи не сходила з вуст щаслива посмішка, чарівна пісня, лунав веселий гомін, зігріваючи серця. Значним досягненням такого спрямування спеціальності стали творчі проекти, які безпосередньо розкривали глибокій та яскравий світ мистецтва театру. Протягом останніх років науковці кафедри разом зі студентською аудиторією створили оригінальні за фабулою сценічні твори, вистави, музично-літературні композиції, поетичні вечори.

З а ініціативи директора Інституту педагогічної освіти, професора, доктора пед. наук О. М. Пєхоти та художнього керівника і директора театру, заслуженого діяча мистецтв України М.А.Кравченка випускник спеціальності «Музичне мистецтво» О.Сичов пише мюзикл “Створення світу” (2008р) за біблейськими мотивами на вірші М.Лермонтова, С.Єсеніна, відомих миколаївських поетів (Дмитра Креміня, Таїс Ліщинської та Віктора Іванченка). Яскрава хореографія, естрадні, інструментальні та пісенні номери органічно та талановито розкрили зміст музичного твору.

Державний іспит в магістратурі, здійснений за єдиним сценарієм, в основу якого було покладено жанр етномюзиклу «Купальське свято» (2009р.). Музичні яскраві образи, неперевершені музичні та сценічні номери, оригінальні за своїм задумом та втіленням сценічні технології справили незабутнє враження, стали справжнім святом.

У 2010р. державний кваліфікаційний іспит магістрів також побудований за єдиним сценарієм, відбувся на сцені Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. Вперше за підтримки художнього керівника і директора театру М.А.Кравченка було поставлено драму-феєрію «Лісова пісня» за мотивами однойменної драми Лесі Українки, присвячену 100-й річниці виходу в світ літературного джерела та 140-ій річниці з дня народження поетеси. Вперше для постановки було створено оригінальні хорові (Д.Пільгуй) та інструментальні (С.Гмиря) аранжування на основі аутентичних волинських мелодій, зібраних поетесою. Мистецтво театру живе, хвилює та захоплює студента, дарує незабутні щасливі хвилини взаємної насолоди від спілкування з прекрасним світом Театру.

В канун 100-річчя Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського було реалізовано п’ятий, ювілейний проект у межах кваліфікаційного іспиту магістрів спеціальності «Музичне мистецтво» яким став мюзикл «Ромео и Джульєтта» за однойменною п’єсою У.Шекспіра (музика Жерара Пресгюрвіка). Постановка, здійснена силами студентів в тісній співпраці із Миколаївським академічним художнім російським драматичним театром в особі його директора, заслуженого діяча мистецтв – Кравченко М.А., стала унікальним творчим досвідом, для якого характерними були яскраві сценічні образи, оригінальна хореографічна постановка, прониклива гра акторів. Високий професіоналізм виконавців, феєрія музики та хореографії шоу балета «Deep Force», яскрава драматургія та художні образи героїв стали джерелом глибоких емоційних переживань. Крім магістрів спеціальності «Музичне мистецтво» у постановці брали участь студенти 1 курсу спеціалізації «Режисура».

На державний іспит спеціальності “Музичне мистецтво” в Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського була представлена рок-опера А. Рибнікова “Юнона і Авось”. Таку інноваційну форму державного іспиту запропонувала директор інституту педагогічної освіти, доктор педагогічних наук, професор Пєхота О.М. – автор ідеї проекту. Проект вийшов по-справжньому міжнародний, тому що фонограми опери прислав з Москви (Російська Федерація) сам композитор – Олексій Рибников, помічником режисера стала випускниця магістратури кафедри музичного мистецтва нашого університету Вікторія Тюфекчі.

У 2013 р. силами учасників хорового колективу «Барви» було поставлено мюзикл «Нотр-дам де Парі» (композитор Риккардо Коччанте; автор лібретто Люк Пламондон, режисер к.п.н., доц. Парфентьєва І.П.) Глибоко вивчаючи проблеми сучасної музично-естетичної освіти, усвідомлюючи величезний творчий потенціал викладачів і студентів кафедри музичного мистецтва МНУ імені В. О. Сухомлинського, викладачі планомірно здійснюють ідею створення студентського музичного театру. За останні три роки в Інституті педагогічної освіти виникла особлива художня реальність – музично-театральна.

Надаються пільги при вступі абітурієнтам, які беруть участь в наступних заходах спеціальності:

  • Регіональний відкритий фестиваль дитячого і юнацького вокально-хорового виконавства «Золоті голоси»;

  • Регіональний конкурс солістів-виконавців «LudusRoyalis»;

  • Регіональний фестиваль молодіжного народно-інструментального виконав-ства «Дивограй»;

переможцям МАН секції «Мистецтвознавство» обласного та Всеукраїнського рівнів.