Регіональний конкурс фортепіанного виконавства «Ludus Royalis»

Щорічно у березні (квітні) місяці на базі кафедри музичного мистецтва факультету педагогіки та психології Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського проходить відкритий регіональний конкурс фортепіанного виконавства «Ludus Royalis».

Основною метою конкурсу є популяризація української фортепіанної музики минулого і сучасності, здійснення програми «Абітурієнт» з метою набору на спеціальність Середня освіта (Музичне мистецтво).

Конкурс має поважний оргкомітет, до складу якого входять: декан факультету педагогіки та психології МНУ ім. В.О.Сухомлинського Олена Анатоліївна Кузнєцова; Відповідальний Секретар Національної Всеукраїнської музичної спілки (НВМС), Віце-президент Асоціації піаністів-педагогів Європи («ЕРТА» – Лондон-Брюссель), президент Асоціації піаністів-педагогів України (Ukr. «ЕРТА») Кузнецова Ольга Алексіївна; представники професорсько-викладацького складу кафедри музичного мистецтва МНУ ім. В.О. Сухомлинського.

Конкурс проводиться у двох номінаціях – «соло» і «ансамбль» та чотирьох категоріях: молодші і старші класи дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв, музичні училища та коледжі культури, вищі навчальні заклади. Конкурсанти виконують дві різнохарактерні п’єси, одна з яких – твір українського композитора.

Географія учасників конкурсу щороку розширюється: дитячі музичні школи та школи мистецтв Миколаєва, Херсона, Очакова, Куцуруба, Вознесенська, Голої Пристані; музичні училища та коледжі культури Харкова, Полтави, Запоріжжя; університети мистецтв та педагогічні університети Києва та Харкова.

В межах конкурсу проводяться майстер-класи визнаних спеціалістів в галузі фортепіанного виконавства, творчі зустрічі з відомими українськими композиторами, науково-методичний семінар з проблем фортепіанної підготовки учнів та студентів закладів мистецького спрямування.

6-7 квітня 2016 р. відбувся десятий ювілейний відкритий регіональний конкурс фортепіанного виконавства «Ludus Royalis». Організаторами конкурсу 2016 р. були: кафедра музичного мистецтва МНУ імені В.О. Сухомлинського, Асоціація педагогів-піаністів України, управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації, громадська організація «Арт Академія».

Журі конкурсу очолював Народний артист України, Заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, професор кафедри спеціального фортепіано, завідуючий кафедрою композиції Національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського Володимир Михайлович Птушкін. Він спеціально для десятого ювілейного конкурсу написав твори «Роздуми», «Забавний карнавал», «Ноктюрн».

До складу журі також входили: доценти кафедри музичного мистецтва МНУ ім. В.О. Сухомлинського – Ревенко Н.В. (автор проекту), Васильєва Л.Л., Петренко О.М., викладач вищої категорії циклової комісії фортепіано Миколаївського державного вищого музичного училища Гусєва О.Г., директор ДМШ №2 м. Миколаєва Островська Т.А.

У рамках конкурсу у приміщенні музею ім. В.Верещагіна 7 квітня відбулася творча зустріч-концерт з Володимиром Птушкіним. У виконанні студентів його класу пролунали найвідоміші твори композитора. На базі кафедри музичного мистецтва пройшов науково-методичний семінар «Теоретичні та праксеологічні проблеми фортепіанної підготовки учнів та студентів закладів мистецького спрямування».

Миколаївський національний університет

імені В.О.Сухомлинського

факультет педагогіки та психології

кафедра музичного мистецтва

ХІ відкритий регіональний конкурс

фортепіанного виконавства

Ludus Royalis

Миколаїв – 2017

Положення

про ХІ відкритий регіональний конкурс фортепіанного виконавства «Ludus Royalis»

І. Загальні положення

Конкурс проводиться на базі кафедри музичного мистецтва факультету педагогіки та психології Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського.

Метою проведення конкурсу є популяризація української фортепіанної музики минулого і сучасності, здійснення програми «Абітурієнт» з метою набору на спеціальність Середня освіта (Музичне мистецтво).

ІІ. Умови участі у конкурсі

1. До участі в конкурсі запрошуються учні 5-8 класів дитячих музичних шкіл, шкіл мистецтв, випускники загальноосвітніх навчальних закладів і ліцеїв (що не мають спеціалізованої музичної освіти), студенти І-ІV курсів музичних училищ, коледжів культури і мистецтва, студенти музичних факультетів педагогічних ВНЗ та ВНЗ мистецтв.

2. Конкурс проводиться у таких номінаціях: «Сольне виконавство»; «Фортепіанні дуети».

3. Категорії в кожній номінації:

1 категорія – учні музичних шкіл та шкіл мистецтв 5-8 класів;

2 категорія – студенти музичних училищ та коледжів культури й мистецтва;

3 категорія – випускники загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, які не мають спеціалізованої музичної освіти;

4 категорія – студенти музичних факультетів педагогічних ВНЗ та ВНЗ мистецтв.

4. Учасники можуть брати участь в обох номінаціях. На кожну номінацію заповнюється окрема анкета-заявка.

5. Конкурсна програма має складатися з двох різнохарактерних п’єс, одна з яких – твір українського композитора загальною тривалістю:

не більш 5-10 хвилин – для випускників загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, які не мають спеціалізованої музичної освіти (соло та фортепіанні дуети);

не більше 15 хвилин – для учнів 5-8 класів музичних шкіл та шкіл мистецтв, студентів музичних училищ, коледжів, музичних факультетів педагогічних ВНЗ та ВНЗ мистецтв (соло та фортепіанні дуети).

6. Учасники конкурсу повинні до 15 березня 2017 року подати заявку на участь у конкурсі, за зразком наведеним у додатку; кольорову якісну фотокартку у форматі jpg; заявку на листи-подяки спонсорам фортепіанних дуетів та окремих виконавців.

У рамках конкурсу відбудеться науково-методичний семінар з питань фортепіанної підготовки учнів та студентів закладів мистецького спрямування.


ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ЗАЯВОК

ДЛЯ УЧАСТІ В КОНКУРСІ

(ЗАПОВНЮЄТЬСЯ ДРУКОВАНИМИ ЛІТЕРАМИ)

АНКЕТА-ЗАЯВКА

учасника ХІ-го Відкритого Регіонального конкурсу

фортепіанного виконавства «Ludus Royalis»

Номінація ___________________________________________________________

Категорія ___________________________________________________________

П.І.Б соліста (учасників фортепіанного дуету)

____________________________________________________________________

____________________________________________________________________

Вік (дата народження солістів, учасників фортепіанного дуету)

____________________________________________________________________

Назва закладу навчання

____________________________________________________________________

Поштова адреса навчального закладу, телефон

____________________________________________________________________

ПІБ викладача_______________________________________________________

Домашня та електронна адреса викладача

____________________________________________________________________

____________________________________________________________________

Участь у фестивалях, конкурсах; нагороди ____________________________________________________________________

____________________________________________________________________

____________________________________________________________________

____________________________________________________________________

Контактна адреса, індекс, код міста, контактний телефон ____________________________________________________________________

____________________________________________________________________

КОНКУРСНА ПРОГРАМА:

  1. _________________________________________________________

(автор музики)

___________________________________________________________

(назва номеру)

2) _________________________________________________________

(автор музики)

(назва номеру)

До анкети-заявки додаються:

кольорова якісна фотокартка у форматі jpg;

заявка на листи подяки спонсорам солістів та фортепіанних дуетів;

заявка на послуги з проживання.

З умовами конкурсу ознайомлені і зобов’язуємось їх виконувати.

Дата_______________ Підпис_______________


Заявки та іншу інформацію надсилати за електронною адресою muzpedmnu@yandex.ru, mirey69@mail.ru з позначкою «Ludus Royalis».

Тел..(0512) 76-89-75 – кафедра музичного мистецтва та соціальної роботи

099-738-56-46, 098-524-21-29 – доцент кафедри музичного мистецтва Ревенко Наталя Валеріївна

063-247-45-12 – доцент кафедри музичного мистецтва Васильєва Лариса Леонідівна.